Enter your keyword

Nové úvery a účty banky získavajú cez Market Locator

Nové úvery a účty banky získavajú cez Market Locator

Nové úvery a účty banky získavajú cez Market Locator

Novinka MARKETLOCATOR.sk prináša bankám a ostatnými finančným inštitúciám možnosť osloviť cielenou SMS reklamou viac ako 1 milión ľudí na Slovensku. Pritom umožňuje ich filtráciu napríklad podľa veku, pohlavia, skutočnej geolokácie podľa polohy mobilu v sieti. Novinky zahŕňajú aj cielenie podľa:

 • cestovateľského správania pre banky podľa roamingu (vhodné napríklad pre bankopoistné produkty alebo cestovné poistenie)
 • SMS chovania (cestovanie so SMS cestovným lístkom na MHD vs. parkovanie vlastným autom s platbou cez SMS, pre predaj poistenia alebo účtov)
 • finančnej bonity (ekvivalent ABCDE socio-demografického členenia) a zodpovednosti (teda delikvencie pri včasnom a úplnom platení si záväzkov z účtov u operátora). Obe podmienky sú veľmi dôležité pri predaji spotrebných alebo hypotekárnych úverov 
 • hlavnej banky, kde pri 352.000 klientoch je možné určiť využívanie konkrétnej banky (pomocou SMS notifikácií či protiúčtu úhrad možno cieliť podľa banky na konkrétny subsegment napr. technologických bohatších nadšencov z Tatra banke alebo ČSOB a podobne)
V Market Locator pri 352.000 klientoch je možné určiť využívanie konkrétnej banky

V Market Locator pri 352.000 klientoch je možné určiť využívanie konkrétnej banky

Ďaľšie pre banky zaujímavé nové funkčnosti od septembra 2015 sú:

 • spájanie dát z vlastných databáz a oslovovanie iba vlastných klientov obohatených o geolokalitu. Napríklad last minute VIP pozvánka na večerný event len na vlastných affluentných klientov banky práve prítomných v regióne alebo pri konkrétnej pobočke banky
 • vylučovanie vlastných zoznamov a telefónnych čisel. Tak zasiahnete iba skutočných neklientov s akvizičnou ponukou, ktorá nebude obťažovať alebo kanibalizovať súčastných zákazníkov banky 
 • realizácia prieskumov, kde cez Market Locator možno na konkrétnej cieľovej skupine v danej lokalite realizovať pretest na novú ponuku či produkt

Benchmarkové náklady na získanie nového zákazníka / cost per acquisition (CPA) sa pri podpísanom jednom novom kontrakte v bankovníctve v našom regióne pohybujú pri kamenných bankách na úrovni 75-125 EUR (predaj neklientovi alebo winback). Pri online bankách je cena nižšia, cca 25-75 EUR. Vďaka Market Locator je možné tieto náklady znížiť na úroveň 20-30 EUR za jeden nový akvirovaný spotrebný úver “z ulice”. A to napríklad pomocou coldprospect SMS správy cez Market Locator.

Presnosť merania efektivity nákladov pre banky v Market Locator:

 • unikátne generované kódy vkladané do každej SMS správy (s možnosťou ich exportu aj pred odoslaním pre nastavenie vlastného ERP či aplikačného systému)
 • spoločné zľavové kupóny, pričom rovnaký je vložený do každej SMS správy a tak je možné jeho virálne šírenie preposielaním medzi potencionálnymi zákazníkmi
 • skrátených URL, ktoré Market Locator vygeneruje, aby Vám ušetrim znaky v SMS a súčasne Vám zobrazuje online počet preklikov a click-through rate (CTR)
 • uvádzanie špecifickej vašej klapky, čísla, kde meráte došlé hovory

TIP: pri presmerovaní klienta na Vašu landing page / microsite alebo na dedikované telefónne číslo môžete získať kontakty na týchto neklientov. A to napr. formou odsúhlasenia spracovania a použitia týchto kontaktov na spätné zavolanie či napísanie. A tak nabudúce s nimi môžete pracovať ako s vlastnou databázou potenciálnym klientov aj mimo systému Market Locator.

Typické príklady použitia Marketlocator v bankovom sektore:

 • oznamovanie otváranie nových pobočiek alebo regionálnych akcií
 • zvyšovanie návštevnosti pobočiek počas slabej sezóny
 • promovanie časovo limitovaných akcií pre existujúcich klientov
 • komunikovanie akvizičných alebo member-get-member benefitov súčasným neklientom
 • realizácia ponákupných prieskumov alebo spokojnosti s eventom
 • zber kontaktných údajov počas eventu alebo návštevy pobočky
 • hľadanie lokality pre novú pobočku, vyhodnocovanie spádových oblastí
 • tvorba regiónov, optimalizácia otváracích hodín, plánovanie mobilných predajcov
 • vyhodnocovanie predaja, tvorba predajných plánov

Aktuálne sprístupňujeme LBS (location based services) tak, aby ste vedeli klientov vo vybraných lokalitách okamžite osloviť s pozvánkou na Vašu pobočku. A to presne v momente, keď sa klient objaví v jej okolí. Takto si v silno navštevovaných oblastiach ako sú nákupné centrá, stanice, letiská, výstaviská, štadióny alebo centrá miest, viete časť trafficu ukrojiť pre Vašu prevádzku. 

Z rebríčka bánk Market Locator využíva 8 z 10 TOP bánk v SR (http://banky.sk/top-10/), ktoré rádovo oslovujú desiatky tisíc až státisíce klientov mesačne (záleží od veľkosti banky v retailovom a small business resp. živnostníckom segmente). Okamžite TU viete vyskúšať riešenie pre Vašu firmu bezplatne a na mesiac so základnou vrstvou a welcome kreditom 10 €.
Market Locator

Market Locator is a targeted marketing and population analytics service built around anonymized and agregated telco data. Focused on delivering relevant content to the interested user. Get in touch to find out how we can assist your business.

Related Posts

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.